OtTitres.com

Acoperire unghiilor - secrete cu care am o manichiura elegant

Video: Gel lac: aplicarea tehnologiei Secrets lac de acoperire cu gel

acoperire unghiilor - secrete cu care am o manichiura elegant

Video: Cum să picteze unghiile cu atenție. 2 tehnica de aplicare lac. Casa de manichiură.

manichiură elegant - visul oricărei femei. strat de unghii trebuie să fie corecte. Dar, așa cum se întâmplă adesea - se agită mâinile, iar pe unghie si cuticula acestea sunt formate dungi. Există mai multe moduri de a face fata situatiei. De exemplu, creionul de corecție sau un strat de ulei înainte de vopsire de lac de unghii.



Dar există o modalitate de a face mult mai ușor și mai simplu. Acest lucru va necesita doar cateva minute de timp liber si dorinta. Și, de asemenea: șervețel, lacul de unghii, precum și orice perie sintetică subțire, cu un vârf ascuțit. Corectate în acest mod poate fi doar uscat complet vopsea. De preferință, după aplicarea ultimului strat a fost de cel puțin o oră.

Video: Intrebare / Raspuns: Gel strat de lac, probleme unghii / manichiura unghii problemă





Pentru unghiile acoperi începe și cauzele de acoperire de bază de lac. După toate straturile de lac uscate, se procedează la corectarea. Inmuiati pensula în lacul de unghii și să-l de-a lungul cuticulele. face strat de unghii Trebuie să fiți atenți să nu deteriorați manichiura. Prese astfel încât lichidul absorbit. Apoi, puteți merge pe jos de cateva ori pe cuticula, eliminarea excesului de vopsea. În cazul în care pensula este pătat, îl puteți șterge pe un șervețel.

În acest fel puteți ușor, rapid și ușor de a elimina unghii eroare de unghii. Și cel mai important, nu te va lua mai mult de 15 minute. face Podea poloneză elegant Puteți chiar să fie necesar să se uite Cifrele pe unghii pentru începători 20pcs. Ai ajutat sfatul meu? Scrie un comentariu!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Complementul nunta alb-Francez maninkyur?Complementul nunta alb-Francez maninkyur?
Cum de a opri rosul unghiilor. Câteva sfaturiCum de a opri rosul unghiilor. Câteva sfaturi
Cifrele pe unghiile video. 5 lecții care m-au ajutatCifrele pe unghiile video. 5 lecții care m-au ajutat
Fluturi pe unghii. 5 lecții cu instrucțiuni video deFluturi pe unghii. 5 lecții cu instrucțiuni video de
Manichiura la domiciliu, cu propriile lor mâiniManichiura la domiciliu, cu propriile lor mâini
Îngrijirea unghiilor la domiciliu. secrete de frumusețeÎngrijirea unghiilor la domiciliu. secrete de frumusețe
Flori pe unghii: margarete albe. Lecția mea de 12 poze + video,Flori pe unghii: margarete albe. Lecția mea de 12 poze + video,
Cum să se usuce repede lac? Citește articolul meuCum să se usuce repede lac? Citește articolul meu
Cum de a face proiectarea de cuie? Citeste aici!Cum de a face proiectarea de cuie? Citeste aici!
Unghiile uscateUnghiile uscate
» » Acoperire unghiilor - secrete cu care am o manichiura elegant

OtTitres.com
Boală Analize Diagnosticare Medicină Preparate Echipament Sănătate Sarcina si nasterea Ethnoscience Răspunsuri la întrebări Miscelaneu