OtTitres.com

Întrebare: Are drojdie se întâmplă la bărbați?

Bună ziua. Dupa actul sexual cu partenerul meu am avut candidoza. Te rog spune-mi dacă există un afte la bărbați, sau el a luat-o undeva pe partea?

Svetlana, în vârstă de 23 de ani

omAlo Reprezentanții sexului puternic în majoritatea cazurilor, sunt purtători ai acestui tip de infecții fungice. Există excepții, dar, în general, ciuperca Candida în astfel de situații nu trăda prezența sa. Kandidozonositelstvo poate avea loc, de asemenea, la femei. Cu toate acestea, activitatea sa este crescută în cazul unor defecțiuni ale sistemului imunitar, care sunt observate în condiții de stres, stres fizic excesiv, diverse boli, etc.

Agentul etiologic al bolii este întotdeauna prezentă în membranele mucoase. Desi transmiterea sexuala este posibil, aceasta nu este o majoră. Pe fondul problemelor cu imunitate, sau după o boală gravă, fungi izolat progresează rapid. Atunci când concentrația lor devine critică, și există simptome (mâncărime, secreții, senzație de arsură, etc.). Cel mai probabil, problemele de sănătate a devenit o ocazie de creștere intensivă a Candida în partenerul tau. Pentru a vă proteja, folosiți prezervative la fiecare contact sexual. Pe caracteristicile speciale ale drojdie infecție la bărbați pot fi găsite pe site-ul nostru.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Sex cu afteSex cu afte
Candidoză (afte). Tratamentul de remedii populare.Candidoză (afte). Tratamentul de remedii populare.
Cum de a alege un tratament pentru infecția cu drojdie pentru bărbațiCum de a alege un tratament pentru infecția cu drojdie pentru bărbați
Poate afte fi transmise la om?Poate afte fi transmise la om?
Care sunt cauzele afte? Și cum să scap de ea?Care sunt cauzele afte? Și cum să scap de ea?
Este afte contagioasă pentru bărbați?Este afte contagioasă pentru bărbați?
Sexul in timpul afteSexul in timpul afte
Prevenirea aftePrevenirea afte
Sturz la bărbațiSturz la bărbați
Descărcare Cheesy albă la femeiDescărcare Cheesy albă la femei
» » Întrebare: Are drojdie se întâmplă la bărbați?

OtTitres.com
Boală Analize Diagnosticare Medicină Preparate Echipament Sănătate Sarcina si nasterea Ethnoscience Răspunsuri la întrebări Miscelaneu