OtTitres.com

Subsuori Acnee - frustrant, dar fixabil

pustulă Big sub brațul ei - decât să-l elimina de acolo?

Cuprins:

Acnee sub brațe, ca și în alte părți ale corpului, provocând un fel de neplăceri. Acestea sunt, desigur, pot fi ascunse sub haine, dar că acestea nu vor dispărea. Pentru a evita apariția de acnee trebuie să știți motivul pentru care apar, și să ia toate măsurile posibile de prevenire.

Acnee în timpul pubertății

Una dintre cauzele de acnee în axile pot deveni folicul de par inflamate, care are loc în așa-numita tranziție la maturitate. Aceste pete nu trebuie să apese, astfel încât să nu efectueze infecția. Ele nu sunt o boală, și dispar după pubertate.

Numărul de astfel de pete pot fi reduse prin măsuri de consolidare a sistemului imunitar și să adere la igiena necesare.

Ira:

Am o sudoare în brațe, iar ghiveciul are un miros neplăcut rezistent. Utilizarea regulată a deodorantelor și aproape în fiecare zi, rade părul recrescut. În plus apar pete subraț totul altceva constant.

epilat aparat de ras

Una dintre principalele cauze ale acneei în axile pot deveni de ras.

Este cunoscut faptul că în timpul bărbieritului, nu numai că taie „din rădăcini“ firele de păr, dar, de asemenea, deteriorat stratul superior al epidermei, care servește ca protecție a sudoare și glandelor sebacee. radere aspră poate provoca deteriorarea sau înfundarea conductelor și glande, ca urmare, o buna bacterii patogene verificare. Acestea, la rândul lor, sunt agenții cauzatori de inflamatie care duce la acnee.

În cazul în care, după ras iritație îndepărtarea părului și cosuri, atunci trebuie să oprească această metodă de îndepărtare a părului și așteptați până când acneea nu dispare. În caz contrar, există riscul de infecție transfer la o piele sanatoasa.



Dacă observați după ras acnee - aceasta poate însemna că:

  • Lame teșită în cartuș;
  • După aplicarea lamelor anterioare au fost clătite proaste care au contribuit la creșterea bacteriilor;
  • Același ras utilizat de mai multe persoane.

pustulă mare sub braț - ce să facă cu ea?Epilare aparat de ras face cel mai bine după ce a luat o baie (duș) și sârmă de ras în direcția de creștere a părului și, în orice caz, nu împotriva creșterii părului.

transpirație

O alta, nu mai puțin important, motivul ar putea fi transpirație excesivă în zona de subraț.

Transpirația - un proces foarte important pentru termoreglare corpului, produs în detrimentul glandelor sudoripare. O altă funcție importantă este de a oferi transpirație suprafeței stratului protector al pielii, care are loc prin amestecarea cu grăsime în glande sudoripare și ieșirile se afară prin conducte.



Un număr mai mare de glande apocrine situate în axilei. În timpul funcționării, celulele secretorii ale glandei distruse și, prin urmare, potul devine vâscos și are un miros specific. Cele mai multe glande apocrine active, are loc în timpul pubertății, ceea ce explică apariția subsuori acnee în această vârstă. Într-o vârstă mai avansată activitatea acestor glande slăbește.

Rezultatele funcționării glandelor apocrine, sebacee și sudoripare se combină pentru a crea toate condițiile favorabile pentru colonizare și dezvoltarea activă a bacteriilor care cauzează inflamarea foliculului pilos și canalele glandei, ceea ce poate duce la acnee. De aceea, este foarte important pentru persoanele cu un fenomen similar să respecte regulile de igienă personală și utilizarea antiperspirante în mod regulat.

Utilizarea de diferite deodorant nu reușește să scape de transpirație excesivă, deoarece acestea sunt produsul industria parfumurilor și timpul de „mascare“ miros deodorant poate cauza dermatite.

Andrew:



Am apărut în axila mare comedon dureroasă. Mi-am amintit cum ca un copil am sărit pe același picior, și mama mea l-au pus niște prăjituri și în dimineața a fost descoperit și a venit înapoi (acum știu că a fost o fierbere). Deci Am pus o bucată de noapte aloe o pustulă, a fost descoperit în dimineața, dar nu am văzut coloana vertebrală, stoarce chiar a încercat, dar a fost foarte dureros, și l-am lăsat în pace. Nu numai că este un cos nu sa vindecat, așa că trei zile lângă el a sărit exact la fel de mare și boljuchih.subsuori Acnee - cum să-l evite

acnes Inverse (hydradenitis suppurativny)

invers acnee sau hidradenita suppurativny apare in axila ca etanșări subcutanate dureroase conținând infiltrare, care va fi deschis în cele din urmă la suprafață și formează un orificiu fistula prin care separă purulent sau saniopurulent greutate.

Celulele unitare sunt rare, în cele mai multe cazuri, leziunea cuprinde mai multe elemente interconectate, care provoacă formarea unei fistule. Motivele pentru o astfel de boala este inflamația secundară a glandelor apocrine.

O astfel de acnee apar după pubertate și sunt adesea observate în forme severe de acnee la persoanele care sunt obezi. Contribuie la apariția acestei boli pot mancarimi la nivelul axilei sau frecare, atunci când în contact cu îmbrăcămintea.

Hidradenitis Suppurativny este cronică și are tendința de a se repete.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cosurile pe corp și cauzele lorCosurile pe corp și cauzele lor
Inflamație, cosuri si acnee pe fataInflamație, cosuri si acnee pe fata
Cicatricele postugrevye. Ce este și cum să scape de eleCicatricele postugrevye. Ce este și cum să scape de ele
Ce vitamine din pete de băut pe fataCe vitamine din pete de băut pe fata
Subsuori Acnee - este mai ușor să previi decât să vindece!Subsuori Acnee - este mai ușor să previi decât să vindece!
Cauzele de acnee înainte de menstruație și de prevenire a acestoraCauzele de acnee înainte de menstruație și de prevenire a acestora
Histologie și tipuri de acneeHistologie și tipuri de acnee
Cum să utilizați doxiciclină pentru acnee?Cum să utilizați doxiciclină pentru acnee?
Cum să scapi de post-acnee? Există o soluție!Cum să scapi de post-acnee? Există o soluție!
Cap Acnee - cauze si tratamentCap Acnee - cauze si tratament
» » Subsuori Acnee - frustrant, dar fixabil

OtTitres.com
Boală Analize Diagnosticare Medicină Preparate Echipament Sănătate Sarcina si nasterea Ethnoscience Răspunsuri la întrebări Miscelaneu