OtTitres.com

Mozart efect de reintinerire

Există o dată a fost un bătrân bolnav Marshal. Numele lui era Louis Francois de Richelieu Vinro. Avea 78 de ani. infirm Complet boala lui. Și aici, el este pe patul de moarte, cu ochii închiși, buzele lui doar un pic se amestecă. Când ascultați șoaptele omul cel vechi moare în jos, apoi a auzit ultima sa dorință de moarte. Și a cerut ca ultimele sale momente cu el a jucat concertul lui favorit Mozart. Așa cum a fost refuzată omul în cererea sa pe moarte? Muzicieni a venit și a jucat ...

În cazul în care ultimele tulpini de muzica a murit departe, atunci ne așteptăm să vedem similară a plecat la un alt Mareșalului mondial. Dar sa întâmplat un miracol! Ei au văzut că ochii lor moarte a început să reînvie. Ascultați concert Mozart "a condus" moartea și a revenit la om puterea vieții. Richelieu, Louis Francois de Vinro recuperat și a trăit până la 92 de ani. Vrei, crezi sau nu, dar povestea învierea surprinzătoare știe toată Europa.



muzica lui Mozart are un impact pozitiv efect universal. Numeroase studii au aratat ca ascultarea muzicii lui Mozart îmbunătățește activitatea creierului nostru. Acest fenomen se numește Efectul Mozart. muzica lui Mozart imbunatateste auzul, viziune, percepția spațială. Are un efect calmant. Și ... anti-imbatranire! Există o explicație științifică pentru acest efect? Da, puteți găsi o mulțime de articole pe această temă - doar de tip într-un motor de căutare "efect Mozart".

Video: Mozart Muzica clasica (6 ore) - Mozart Pian



Vă sugerez să nu numai pentru a verifica efect al acestei muzici anti-îmbătrânire pe sine.

  1. Descarcă muzica lui Mozart de pe Internet.
  2. Înregistrarea pe disc și de a asculta cel puțin un an și jumătate până la două ore pe zi.
  3. Puneți aparatul în fața pierderii apei potabile la rândul său, pe muzica lui Mozart. Bea această apă și se spală fața cu ea înainte de a merge la culcare.

Video: Young într-un vis! regenerarea celulelor Meditation



Am de gând să dețină, de asemenea, acest experiment și a vedea pentru tine în efect al muzicii lui Mozart anti-îmbătrânire... sau absența acesteia. Astăzi am înregistrat muzica lui Mozart pe un disc care va asculta pe drumul spre locul de muncă și înapoi.

Și tu prea poate conduce un astfel de experiment - aici muzica lui Mozart.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Reduxine - recenzia mea după utilizareaReduxine - recenzia mea după utilizarea
№60: Clopotele și bolurile de canto - sunete pentru purificarea spațiului, armonizarea și…№60: Clopotele și bolurile de canto - sunete pentru purificarea spațiului, armonizarea și…
Clopote.Clopote.
Bătrânețe - o bucurie?Bătrânețe - o bucurie?
Articole noi despre stil de viață sănătosArticole noi despre stil de viață sănătos
Ai nevoie de muzica pentru nou-născuțiAi nevoie de muzica pentru nou-născuți
Mozart (Mozart).Mozart (Mozart).
Am nevoie pentru a deveni o femeie vedică?Am nevoie pentru a deveni o femeie vedică?
Tratament de muzicăTratament de muzică
Povești despre cum să se îndrăgostească din nouPovești despre cum să se îndrăgostească din nou
» » Mozart efect de reintinerire

OtTitres.com
Boală Analize Diagnosticare Medicină Preparate Echipament Sănătate Sarcina si nasterea Ethnoscience Răspunsuri la întrebări Miscelaneu